معرفی ارزان ترین خودروهای صفر در بازار آمریکا

معرفی ارزان ترین خودروهای صفر در بازار آمریکا

اگر بخواهیم ارزان ترین خودروهای صفر در بازار ایران را معرفی کنیم شاید یک مقاله برایش زیاد باشد، چون در یک خط قابل بررسی هستند. شما در ایران با حدود ۶۰ الی ۷۰ میلیون میتوانید خودروهایی مثل پراید، تیبا و ساینا بخرید و دستتان برای انتخاب زیاد باز نیست، و حتی این خودروها از نظر کیفیت، ایمنی و آپشن در پایین ترین حد ممکن قرار دارند. اما در بازار آمریکا  اوضاع متفاوت است. بازار آمریکا مهم ترین بازار خودرویی جهان است و خودروسازان مطرحی در آن محصولات ارائه کردند و حتی برخی شرکت ها به طور اختصاصی برای آمریکا خودرو طراحی و تولید می کنند. حال میخواهیم شش مورد از ارزانترین خودروهای صفر بازار آمریکا را به شما معرفی کنیم. از کیا ریو که محصول سرزمین جومونگ است، تا شورلت اسپارک که محصول جنرال موتورز آمریکا است.

کیا ریو سدان

کیا ریو سدان با پیشرانه ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ قیمتی حدود ۱۵۸۵۰ دلار دارد. البته اگر کمی بیشتر هزینه کنید، با حدود ۱۷۰۰۰ دلار می توانید یک نمونه هاچبک ریو را خریداری کنید که ظاهری جذاب تر دارد و راحت تر میتوانید آن را در خیابان های لس آنجلس و نیویورک پارک کنید.
پیشرانه این سدان کره ای توان تولید ۱۲۰ اسب بخار قدرت را دارد که جزو یکی از پیشرانه های قدرتمند در لیست ما است. مصرف سوخت کیا ریو سدان در اتوبان ۶ لیتر در صد کیلومتر است‌.


تویوتا یاریس

پنجمین خودروی لیست ما یک سامورایی محبوب در سراسر دنیا است. تویوتا یاریس که یکی از محبوب ترین پیشرانه ها را دارد، با موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ، قیمتی در حدود ۱۵۶۵۰ دلار دارد. این پیشرانه توانایی تولید ۱۰۶ اسب بخار قدرت را دارد. مصرف سوخت این سامورایی جذاب در اتوبان ۶ لیتر در صد کیلو متر است.

نیسان ورسا 

چهارمین خودرو نیسان ورسا است که قیمتی حدود ۱۴۸۰۰ دلار دارد. این خودرو در لیست ما جزو کسل کننده ترین و زشت ترین خودرو ها است. این سامورایی نه چندان جذاب مجهز به پیشرانه ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ، با توان تولیدی ۱۲۲ اسب بخار است. این پیشرانه به یک گیربکس cvt مجهز است که عملکرد چندان مناسبی نداشته و به دفعات خریداران این خودرو، از نیسان به دلیل این گیربکس شکایت کرده اند؛ نیسان هم با دادن پول نقد، یا افزایش مدت گارانتی و یا تعویض گیربکس به صورت رایگان سعی کرده مشتریان را راضی کند.
مصرف سوخت این خودرو هم، مثل ریو سدان و یاریس در اتوبان ۶ لیتر در صد کیلومتر است.

فورد فیستا


فورد فیستا جایگاه سومین خودروی ارزان بازار آمریکا را با قیمتی در حدود ۱۴۲۶۰ دلار تساحب کرده است. این خودرو، یکی از برترین خودروهای جمع و جور در بازار آمریکا است که دارای یک پیشرانه ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ با توان تولیدی ۱۲۰ اسب بخار است. شما با هزینه کردن ۳۰۰۰ دلار بیشتر می توانید نسخه هاچبک فیستا و با ۵۰۰۰ دلار بیشتر نسخه اس دی آن را خریداری کنید. البته فورد اعلام کرده است که امسال، فیستا از خط تولید خداحافظی می کند و کمپانی فورد ظرفیت را بر تولید موستانگ برقی متمرکز می کند. فیستا پرمصرف ترین خودروی لیست ما است. مصرف سوخت این خودرو ۷ لیتر در صد کیلومتر است.

میتسوبیشی میراژ


دومین خودروی ارزان بازار آمریکا از شرق آسیا یعنی ژاپن است که برای خرید آن نیاز ۱۳۹۹۵ دلار دارید. میتسوبیشی میراژ که مجهز به یک قلب تپنده جمع و جور ۱.۲ لیتری ۳ سیلندر ۱۲ سیلندر است، توان تولید ۷۸ اسب بخار قدرت را دارد. این سامورایی، ضعیف ترین پیشرانه را در لیست ما دارد. البته پیشرانه کم حجم میراژ باعث شده تا مصرف سوختی در حدود ۵.۵ لیتر را داشته باشد.

شورلوت اسپارک

ارزان ترین خودروی بازار آمریکا، از تبار دوو ماتیز است. شورلوت اسپارک که نسل اول آن به نام دوو ماتیز در کارخانه جنرال موتورز کره جنوبی طراحی و تولید شد و در ایران هم عرض اندام کرد، حال نسل سوم آن با نام اسپارک به عنوان ارزان ترین خودروی بازار آمریکا شناخته میشود.
قیمت اسپارک ۱۳۲۲۰ دلار است، بنابراین شما اگر قصد خرید خودرویی صفر در بازار آمریکا را دارید باید حداقل ۱۳۲۲۰ دلار بودجه در نظر گرفته باشید.
پیشرانه سوار شده بروی اسپارک، یک پیشرانه 
۱.۴ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپ است که توان تولید ۹۸ اسب بخار قدرت را دارد و از میتسوبیشی میراژ ۲۰ اسب بخار قدرتمند تر است. مصرف سوخت این خودرو ۶ لیتر در صد کیلومتر می باشد.

نظرات
 
 
Captcha